قطعات پلاستیکی به جزئی لاینفک در زندگی مردم تبدیل شده اند و از این محصولات در اغلب صنایع استفاده می شود. محصولات و قطعات پلاستیکی مانند انواع نایلون، ظروف پلاستیکی، بطری و غیره در جای جای زندگی ما مشاهده می شوند. اما سوالی که ایجاد می شود این است که این قطعات و ظروف چگونه تولید می شوند. تولید قطعات و ظروف پلاستیکی با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته، دستگاه های قالب گیری و انواع دستگاه های بادکن پت به خصوصی انجام می شود. قالب گیری ظروف پلاستیکی تو خالی و ظروف پلاستیکی یک بار مصرف کمی متفاوت است و با استفاده از دستگاه های متفاوتی انجام می شود. در ادامه این متن قصد داریم به فرآیند تولید انواع ظروف و قطعات پلاستیکی و معرفی رایج ترین روش های تولید این محصولات بپرازیم.

قالب گیری و تولید قطعات پلاستیکی

برای تولید قطعات پلاستیکی متنوع که می توانید انواع آن ها را در محیط زندگی خود مشاهده کنید، مانند ظروف پلاستیکی، بطری های تو خالی، قطعات خودرو، فطعات پلاستیکی به کار رفته در لوازم خانگی و غیره را اغلب با استفاده از 3 روش قالب گیری رایج تولید می کنند که در زیر این سه روش را نام برده و به اختصار معرفی می کنیم.

قالب گیری دمشی

قالب گیری دمشی اغلب برای تولید قطعات توخالی مانند انواع بطری ها استفاده می شود. در این روش مواد اولیه درون قالب قرار گرفته و حرارت داده می شود و سپس با استفاده از دمش باد درون قالب محصول را به شکل قالب در می آورند و در نهایت نیز خنک و از قالب خارج می کنند.

قالب گیری تزریقی

قالب گیری تزریقی یکی از معروف ترین انواع تولید قطعات پلاستیکی است که از آن می توان برای تولید انواع قطعات پلاستیکی تو خالی و غیره از جمله لوازم خانگی ، سبد میوه، سپر خودرو ، قطعات خودرو و غیره استفاده  کرد. در دستگاه تزریق پلاستیک مواد پلاستیکی مذاب به درون قالب تزریق می شود و با خنک کاری به شکل قالب در می آورند.

قالب گیری فشاری

قالب گیری فشاری یکی از دیگر روش های پرکاربرد تولید قطعات پلاستیکی است که بیشتر جهت تولید ظروف یکبار مصرف ، کامپوزیت ها و فایبر گلاس ها اسنفاده می شود. این روش معمولا برای شکل دهی لاستیک ها و ترموست ها است ، اما برای تولید قطعات پلاستیکی می توان آن را  مورد استفاده قرار داد. در این روش مواد پلاستیکی در حفره پایین قالب قرار می گیرد و با پرس توسط فک بالایی و اعمال گرما و فشار، شکل قالب را به خود خواهد گرفت.

تولید ظروف پلاستیکی یکبار مصرف

ظروف پلاستیکی را اغلب به دو روش دیگر نیز با نام های نیمه فرمینگ و ترموفرمینگ نیز تولید می کنند. این دو روش از رایج ترین روش های تولید ظروف یکبار مصرف و برخی از ظروف خاص مانند گلدان ها و قالب های پلاسنیکی دیگر هستند.

روش نیمه فرمینگ

در این روش برای تولید قطعات پلاستیک، مواد اولیه را به شکل گرانول پتروشیمی در اکسترودر ذوب می کنند و به یک ورق گرم تبدیل می کنند و قبل از اینکه ورق سرد شود آن را وارد دستگاه پرس کرده و به آن حالت می دهند. در این روش تنها می توان از مواد پلی استایرن یا هایم پک برای تولید ظروف یک بار مصرف استفاده شود.

روش ترموفرمینگ

این روش از روش نیمه فرمینگ با کیفیت تر است و این سیستم در حال حاضر در ایران جهت تولید ظروف پلاستیکی رواج بیشتری دارد. در این روش ابتدا گرانول ها تبدیل به ورق شده و آن ها را رول می کنند. سپس ورق ها با عبور از کوره ها و رسیدن به درجه حرارت مورد نیاز آن ها را برای فرم گیری آماده می کنند و سپس به قسمت پرس وارد شده و در زیر قالب، عملیات تولید ظروف انجام می گردد. از مزایای این روش نسبت به روش نیمه فرمینک قابلیت استفاده از انواع مواد اولیه است. در دستگاه ترموفرمینگ انواع مواد اولیه از جمله پلی پروپلین، پی وی سی، پت و پلی اتیلن و حتی مواد گیاهی را می توان برای تهیه قطعات مختلف استفاده کرد.

جمع بندی

با توجه به اهمیت ظروف پلاستیکی در زندگی ما و اینکه این محصولات امروزه کاربرد فراوانی در زندگی و در صنایع مختلف دارد، نحوه تولید آن ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه روش های بسیاری برای تولید قطعات پلاستیکی با مواد اولیه مختلف استفاده می شود. هر یکی از این روش ها دارای مزایا و معایبی است. در این مقاله به معرفی برخی از مهمترین روش های تولید قطعات پلاستیکی از جمله ظروف پلاستیکی پرداختیم و رایج ترین روش ها را برای شما به اختصار معرفی کردیم.